czwartek, 11 lipca 2013

W przyrodzie nic nie ginie - odzyskane zdjęcia z zoo:)

   W przyrodzie nic nie ginie. I nawet jeśli się wydaje, że coś zostało bezpowrotnie utracone, że czegoś nie i już, nie da się odzyskać nigdy never, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że to rozbite w mulitmikroskopijne atomiki popierdziela gdzieś dookoła nas i czeka sobie, aż Osoba Kompetentna wyłapie je w eteru i z powrotem na łono rzeczywistości przywróci. 
   Zdjęcia to dla mnie jeden z najgenialniejszych wynalazków ludzkości (tuż obok internetu ofkors). Pozwalają oszukać czas, zatrzymać chwilę, ukraść ją życiu i mieć dla siebie na zawsze. I choć wiadomo, że najważniejsze są wspomnienia, to ja się boję, że one się zatrą i wyblakną, pokruszą się i z pamięci z biegiem lat gdzieś ulecą. Że zapomnę ten Jego uśmiech, tą minkę, że ta sytuacja mi się z inną poprzestawia, że pokręcę coś. A zdjęcia są takie namacalne. Na nich już zawsze On będzie miał 2 i pół roczku i już zawsze będzie szedł z rodzicami po raz pierwszy do zoo; nawet mając 25 czy 40 lat może znów iść. Dlatego ja te zdjęcia tak pstrykam namiętnie, dlatego ja na nie taka zachłanna i pazerna jestem. To takie moje skarby, od czasu, kiedy On się urodził, bezcenne. 
A tak cieszył się Natan
   Pisałam Wam już o skasowanych zdjęciach z zoo. Jak to na grillu z przyjaciółmi, gdzieś między piwkiem a szaszłykiem, wrzeszczącemu Małemu aparat fotograficzny bezmyślnie żem w łapska wepchnęła, coby mieć te pięć minut spokoju. No i on chwilę później znów jęczy: Mama, nie ma. Jest Synu, jest. BRAK ODPOWIEDNIEGO OBRAZU DO ODTWORZENIA - aparat był uparty i na wszelkie sposoby wyłączany, zdania zmienić nie chciał. Dopiero po podłączeniu karty do laptopa przyznałam, co jasne już dla wszystkich było, zdjęć nie ma, Mały skasował. Wrzeszczeć mi się chciało, włosy z głowy rwać i kląć na czym świat stoi, ale ograniczyłam się do "trudno" wypowiedzianego wprawdzie ze łzami w oczach. I nagle świsnęła mi myśl, że taki zdjęcia skasowane, to przecież można odzyskać, nie wiem jak ale wiem, że można. Gdy myśl tę wyartykułowałam spotkała się ona z pobłażliwymi głowy kiwaniami i uśmiechami z cyklu "o naiwności". "No chyba że siły rządowe, z BORu ci, to tak, ale coś Ty Kotuś, kto takie rzeczy Ci zrobi?" - Męż brutalnie i dosadnie na ziemię mnie sprowadził, no cóż, komuś ufać trzeba. I już prawie żem stratę tę przebolała, zoo za rok w skrytości planując, żeby była w przyrodzie równowaga, aż Męż ten sam dnia któregoś czerwcowego pisze mi smsem, że ma dla mnie prezent. "Ale nie taki, jak zwykle, tylko taki, że będziesz się na prawdę cieszyć". I pokazując mi zdjęcia z koncertu, niby przypadkiem, niedźwiedź, papuga... nigdy bym nie powiedziała, ze tak się ucieszę na widok pająka (tak, im też zdjęcia popstrykałam, żeby nie było, że dyskryminacja;)). BOR nie był potrzebny, wszystko zostało w rodzinie (dziękuję!).
   A więc zdjęcia, ku mojej przeogromnej radości, są. Są i z tej okazji Was nimi zarzucę. To był taki nasz i naszych Przyjaciół prezent na Dzień Dziecka dla naszych Maluchów, choć nie powiem, że nam radości też nie sprawił. 
Czy to jest przyjaźń, czy to jest...?;)
Kucyk naciągacz - 20 zł za zdjęcie;) Jednak, gdy myślałam, ze pozostałych nie odzyskam, było ono na wagę złota niemalże:)
Nataś, jak robi słoń? Tuju!!!
No przesłodka:)
Z Amelcią:)
Majestat:)
Zebja Zu, główny powód pielgrzymki Syna mego do zoo. Przy każdej kolejnej klatce bądź wybiegu nasze dziecko nie omieszkało wyrażać swego niezadowolenia, że to jeszcze nie ona. A zebry były gdzieś pod końcem...
Jednak długie oczekiwanie zostało nagrodzone - zebja Zu dała sie pogłaskać. Natek omal ze szczęścia nie oszalał:)
Jedyny nosorożec, który urodził się w Polsce, sam cukier, słodko się do mamy przytulał. Tylko jego imię mi umknęło...
Słoneczka nasze:) 

4 komentarze:

 1. To widzę,że jednak udało się odzyskać:) Ale patrząc na zdjęcia, warto było się postarać by je odzyskać, ponieważ są naprawdę świetne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. szkoda by było je stracić, bo fajne te zdjęcia. Mam podobne zdanie o fotografii, z uporem maniaka dokumentuję rzeczywistość, o co często mam z mężem scysje na wakacjach (' no choodź już!" - "czekaj kochanie, muszę jeszcze poprawić to ujęcie!":))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też uwielbiam zdjęcia i uważam,że to niesamowity wynalazek ludzkości ...
  Świetnie, że udało się odzyskać .... znam bowiem ból zaginięcia takiej pamiątki ....

  OdpowiedzUsuń
 4. super wyprawa do zoo :) niedawno też tam byliśmy i ze zdjęciami mam podobnie fajnie ze sie udało odzyskać :))

  OdpowiedzUsuń